Drukuj

Echa warsztatów chińskich

Ocena użytkowników:  / 1

W kolejną sobotę tj. 16 czerwca odbyły się drugie chińskie warsztaty w ramach projektu POKL „Chiny-chcemy poznać ten kraj!”. Zajęcia rozpoczęły się poznaniem tradycyjnej medycyny chińskiej i sposobami leczenia. Uczestnicy ćwiczyli akupresurę, poznali przykłady stosowania baniek, itp.

Następnie ćwiczyliśmy sztuki walki na boisku wielofunkcyjnym. Pogoda nam dopisała, świeciło słońce i trudno było podołać zadaniom stawianym ćwiczącym przez Mistrza.

Oglądaliśmy film…

Czytaj więcej: Echa warsztatów chińskich

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego

Ocena użytkowników:  / 1
Zakończenie roku szkolnego


Przy pięknej, słonecznej pogodzie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rano odbyła się Msza Święta w miejscowym kościele i intencji Dzieci, Nauczycieli i Rodziców.  Wspólnie wróciliśmy do szkoły, gdzie o godz. 9:30 rozpoczęła się uroczystość wręczenia zasłużonych nagród, przekazania sztandaru i pożegnania klasy VI.


Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na uroczystość przybył Pan Wojciech Poczynek-Wójt Gminy Stara Kamienica, który wręczył stypendia…

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Drukuj

Indyjski występ

Ocena użytkowników:  / 2
Indyjski występ


28 czerwca2012 roku odbył się w szkole niesamowity koncert w wykonaniu Zespołu muzyków ludowych z Indii TERAH TAALI. Zespół zatrzymał się w Kopańcu podczas trasy koncertowej po Europie i dał wspaniałą lekcję mało znanej nam, odległej kultury. Charakterystyczna muzyka, ludowe instrumenty, barwne stroje i wspaniałe tańce porwały wszystkich widzów, którzy nie chcieli zakończyć koncertu.


Długo oklaskiwano artystów, gromadzono autografy, robiono pamiątkowe zdjęcia!…

Czytaj więcej: Indyjski występ

Drukuj

Konkurs dla nauczycieli

Ocena użytkowników:  / 1
Konkurs dla nauczycieli

Pani mgr Agnieszka Zambroń – Wojtak zdobyła NAGRODĘ Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Radosława Małonia za najlepszą pracę w konkursie „Mój projekt edukacyjny zajęć wychowania fizycznego i działań propagujących kulturę fizyczną dostosowany do założeń programu Sprawny Dolnoślązaczek”. 

21 czerwca  2012 roku Pani Agnieszka odebrała we Wrocławiu z rąk Wicemarszałka Nagrodę i pamiątkowy dyplom. Jest to już druga nagroda nauczycielki, która w…

Czytaj więcej: Konkurs dla nauczycieli

Drukuj

Dzień Sportu Szkolnego

Ocena użytkowników:  / 1
Dzień Sportu Szkolnego
We wtorek 26 czerwca wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w Dniu Sportu. Rozpoczęliśmy od prezentacji prac plastycznych nt.  sportu i barw narodowych, prezentacji klas oraz wykonania elementów tańca i śpiewu do utworów związanych głównie z Euro 2012.

Starsze dzieci pisały test z wychowania fizycznego "Nie tylko ćwiczę ale wiem", a młodsze wzięły udział w quzie.
Pogoda troszkę nie dopisała, więc sporo konkurencji sportowych odbyło się w naszej małej sali:…

Czytaj więcej: Dzień Sportu Szkolnego

Drukuj

Basen edukacji wczesnoszkolnej

Ocena użytkowników:  / 1
Basen edukacji wczesnoszkolnej


Uczniowie z klas I-III 18 czerwca miło spędzili czas w hotelu "Jan" wykorzystując jego atrakcję w postaci AQVAPARKU.Jak się bawiliśmy można zobaczyć patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci moczących się w wodzie. Oprócz zwykłego basenu można było skorzystać z wodnych masaży,bryzy,tropikalnego deszczu ,arktycznej wody.
Było to ostatnie działanie  programu "Sprawny Dolnoślązaczek", w którym uczestniczymy już drugi rok.

Czytaj więcej: Basen edukacji wczesnoszkolnej

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu

Ocena użytkowników:  / 1

Został rozstrzygnięty konkurs ekologiczno -plastyczno-literacki "Świat tęczą malowany" organizowany przez Filię nr 6 "Książnicy Karkonoskiej" w Jeleniej Górze.
Konkurs sponsorowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Miło nam zakomunikować,że uczennica naszej szkoły Kalina Jaśko klasa IV zdobyła II miejsce za pracę wykonaną pastelami olejowymi na papierze ściernym.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu

Drukuj

Festyn ekologiczny

Ocena użytkowników:  / 1
Festyn ekologiczny


15 czerwca (piątek) 9 uczniów z naszej szkoły zostało zaproszonych na festyn,który odbył się w parku w pałacu w Bukowcu. Dzieci brały udział w konkursie ekologicznym pn. "Żyjemy w zgodzie z naturą w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej".
Prace Weroniki Kwaczyńskiej, Mateusza Taterki kl.0, Leny Wawrzyńczak kl.I, Antoniny Wawrzyńczak kl.III, Bartłomieja Morańskiego ,Kaliny Jaśko, Mileny Paszkowskiej kl. IV, Kornelii Wojniłko, Michaliny Mnich kl. V zostały…

Czytaj więcej: Festyn ekologiczny

Drukuj

X Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Ocena użytkowników:  / 1
X Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne


Dnia 15 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu odbyły się X Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne. W tym roku prowadziła je pani Agnieszka Kubik-Jaśko. Uczniowie szkół z Korenova, Wojcieszyc, Barcinka i Kopańca mieli możliwość zapoznania się z efektowną techniką decoupage. Początkowo dzieci wykonały obrazki na małych drewnianych serduszkach. Później tą samą techniką wykonały pracę na kamiennym łupku. Warsztaty zakończono wykonaniem…

Czytaj więcej: X Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Drukuj

Wycieczka do Wrocławia

Ocena użytkowników:  / 1
Wycieczka do Wrocławia

5 czerwca klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Wrocławia. Najpierw część uczestników obejrzała Panoramę Racławicką a potem wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie wrocławskiego ZOO. Tam uczestniczyliśmy w lekcji o małpach. Poznaliśmy różnice i podobieństwa, cechy charakterystyczne, zachowanie małp. Największe zainteresowanie wzbudził leniwiec.Dzieci stały z głowami zadartymi do góry wpatrzone w zwierzę i zapewne w ich głowach kiełkowała myśl jak miło byłoby…

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia