Drukuj

Moje pożegnanie

Ocena użytkowników:  / 1
Moje pożegnanie

Miniony rok szkolny był moim ostatnim przed przejściem na emeryturę. Przez dwadzieścia lat pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu spotykałam się z trudnościami i radością. Przeżyłam kilkunastu ministrów edukacji, zmian w oświacie, biurokracji. Podejmowałam wspólnie z załogą nowe, nigdzie nie spotykane wcześniej wyzwania (np. obcokrajowcy, dzieci autystyczne i niepełnosprawne w szkole masowej).

Zawsze na pierwszym miejscu…

Czytaj więcej: Moje pożegnanie

Drukuj

Pożegnanie szóstoklasistów i awans przedszkolaków

Ocena użytkowników:  / 0
Pożegnanie szóstoklasistów i awans przedszkolaków

 

 

 

Czytaj więcej: Pożegnanie szóstoklasistów i awans przedszkolaków

Drukuj

Zakończenie Roku Szkolnego

Ocena użytkowników:  / 0
Zakończenie Roku Szkolnego

Już jesteśmy na wakacjach! Ale, ale jeszcze małe przypomnienie z ostatnich dni roku szkolnego 2016/2017...

 

Nagrodę Dyrektora Szkoły za pracę w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali nauczyciele i pracownicy: Martyna Zając, Anna Kaczorowska, Kamila Radwańska, Barbara Maczek-Ziętarska, Liliana Cybulska, Sylwia Malejki, Janina Bielecka, Jolanta Karwat.

 

Szkoła Podstawowa im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu

Lista uczniów otrzymujących nagrody w roku szkolnym…

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego

Drukuj

Egzamin na kartę rowerową

Ocena użytkowników:  / 1
Egzamin na kartę rowerową

Ufff... To już chyba ostatni egzamin w tym roku szkolnym. Dzisiaj, 14.06. odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Przepisy, znaki drogowe i zasady poruszania się po drogach klasa IV utrwalała w tym roku na zajęciach technicznych. Dzisiaj można było "sprawdzić się" na rowerze. Odwiedzili nas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze - p. Tomasz Tkaczuk i p. Magdalena Brzostowska. Przypomnieli nam oni najważniejsze zasady poruszania się po…

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

Drukuj

Wycieczka klasy piątej

Ocena użytkowników:  / 0
Wycieczka klasy piątej

Dwunastego czerwca, w poniedziałek, klasa piąta wybrała się na wycieczkę w góry. Wyruszyliśmy z Karpacza, spod Świątyni Wang. Niebieskim szlakiem dotarliśmy na "Polanę", następnie do schroniska "Samotnia", gdzie w otoczeniu pięknych krajobrazów odpoczęliśmy i zjedliśmy drugie śniadanie aby nie opaść z sił. Następnie dotarliśmy do "Strzchy Akademickiej" i "Domu Śląskiego". Stamtąd już, dzieliło nas kilka chińskich pamiątek i "prawie" prosta droga do naszego celu -…

Czytaj więcej: Wycieczka klasy piątej

Drukuj

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Ocena użytkowników:  / 0
Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

 

9 czerwca 2017 odbyły się w naszej szkole XV Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne. Przybyli zaproszeni goście ze szkół w Korenovie, Barcinka, Wojcieszyc. W warsztatach brali również udział uczniowie szkoły w Kopańcu. Tegoroczna edycja warsztatów dotyczyła wykonania, własnoręcznie, szmacianej lalki. Zajęcia poprowadziła pani Kamila Radwańska z kopanieckiej szkoły. Przy dużym stopniu trudności wykonywanych zadań, uczniowie poradzili sobie znakomicie. Zabawa była…

Czytaj więcej: Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Drukuj

Wyniki konkursu "Karkonoskie Tajemnice"

Ocena użytkowników:  / 0
Wyniki konkursu

Wyniki konkursu !!!
Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że konkurs na stworzenie wizerunku Ducha Gór spotkał się z tak pozytywnym odbiorem i ogromnym zainteresowaniem. Dzieci uczestniczące w konkursie wyróżniły się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz wspaniałym warsztatem.
Jury miało niezmiernie trudne zadanie, albowiem zgodnie z regulaminem mogło przyznać jedynie dwie główne nagrody, które trafiły do:

Szkoły Podstawowej im. C.D. Friedricha w Kopańcu oraz ZSP w…

Czytaj więcej: Wyniki konkursu "Karkonoskie Tajemnice"

Drukuj

Wielonarodowość i wielokulturowość w szkole

Ocena użytkowników:  / 0
Wielonarodowość i wielokulturowość w szkole

Pod hasłem "Wielonarodowość i wielokulturowość w dolnośląskich szkołach - aspekty, organizacyjne i kulturowe" w jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Doskonalenia Nauczycieli, 30 maja odbyła się konferencja, która zgromadziła dyrektorów, samorządowców, nauczycieli z Dolnego Śląska. W pierwszej części wysłuchaliśmy prelekcji dr Józefa Zapruckiego z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze na temat „rozmowy” kultur na przestrzeni wieków na naszym…

Czytaj więcej: Wielonarodowość i wielokulturowość w szkole

Drukuj

Wizyta w OSP Kopaniec

Ocena użytkowników:  / 0
Wizyta w OSP Kopaniec

02.06 mieliśmy wielką sposobność, by podpatrzeć działania naszych strażakow z OSP w Kopańcu. Z tego miejsca bardzo, bardzo dziękujemy Panom: Z. Lipinskiemu, M. Markowi, M. Gerwatowskiemu oraz Panu Ł. Więckowskiemu wraz z małżonką.

Po części teoretycznej otrzymaliśmy słodki poczęstunek, było pysznie!

 

 

Czytaj więcej: Wizyta w OSP Kopaniec

Drukuj

Rodzinny rajd

Ocena użytkowników:  / 0
Rodzinny rajd

 

Szanowni Państwo!

3 czerwca (sobota) zapraszamy naszych uczniów wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami* na Rodzinny Rajd z Kopańca do schroniska Wysoki Kamień.

 

Do wyboru dwie trasy:

1) krótsza ze Szklarskiej Poręby czerwonym szlakiem na Wysoki Kamień – zbiórka 10.30 – PKP Szklarska Poręba Górna

2) dłuższa z Kopańca na Wysoki Kamień – zbiórka 9.00 - Galeria Kozia Szyja

*dzieci wyłącznie pod opieką swoich rodziców lub opiekunów

Około południa będą Państwo…

Czytaj więcej: Rodzinny rajd