Drukuj

Nowa przygoda pani Małgosi

Ocena użytkowników:  / 0
Nowa przygoda pani Małgosi

Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą”. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy.

W związku z przejściem na emeryturę p. Małgosi Zapruckiej składamy jej serdeczne podziękowanie, wyrazy szczególnego szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Pani Małgosia rozpoczęła swoją pracę 1 września 1992r. Przepracowała w Szkole Podstawowej w Kopańcu 30 lat. Pani Małgosia to tytan…

Czytaj więcej: Nowa przygoda pani Małgosi

Drukuj

Witajcie Wakacje!

Ocena użytkowników:  / 0
Witajcie Wakacje!

Oficjalnie rozpoczęliśmy już wakacje, ale warto jeszcze krótko zerknąć na apel kończący rok szkolny 2021/2022. Rok ten obfitował w liczne sukcesy, uroczystości, inicjatywy nauczycieli i uczniów. Samorząd Uczniowski prężnie pracował inicjując akcje, imprezy i działania wolontariackie.

Życzę gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom, aby czas wakacji był czasem efektywnego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu, a…

Czytaj więcej: Witajcie Wakacje!

Drukuj

Sportowcy szkoły

Ocena użytkowników:  / 0
Sportowcy szkoły

Krzysztof Lubera zwycięzcą VIII edycji szkolnego konkursu "Najlepszy sportowiec" - 10 najbardziej utytułowanych sportowców szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Z wynikiem 386 pkt.

Na drugiej pozycji - Karol Misiak - 329 pkt.

Trzecie miejsce - Wojciech Więckowski - 321 pkt.

4. Błażej Krems - 307 pkt.

5. Ignacy Kania - 303 pkt.

6. Bartosz Trześniewski - 270 pkt.

7. Artur Łuczak - 260 pkt.

8. Michał Tański - 236 pkt.

9. Wiktor Dogoda - 214 pkt.

10. Jakub Trześniewski - 202…

Czytaj więcej: Sportowcy szkoły

Drukuj

Pchli Targ

Ocena użytkowników:  / 0
Pchli Targ

22 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Pchli Targ. Uczniowie mogli wystawić na sprzedaż stare zabawki, gry, książki oraz własne rękodzieła. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością promując swoje stoiska. Oczywiście przy ograniczonym budżecie zawsze można było wymienić towar za towar. Najważniejsze, że będąc w rolach zarówno sprzedawców jak i kupujących, wszyscy wyszli z naszego Pchlego Targu z atrakcyjnymi przedmiotami. Do zobaczenia na kolejnej…

Czytaj więcej: Pchli Targ

Drukuj

Gminny Konkurs Ortograficzny

Ocena użytkowników:  / 0
Gminny Konkurs Ortograficzny

9 czerwca uczniowie klas 4-6 udali się do Zespołu Szkół w Starej Kamienicy na Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych oraz napisali krótkie dyktando. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu nasi uczniowie osiągnęli duże sukcesy. Wiktor Dogoda - II miejsce Witold Dembowski - III miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

 

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Ortograficzny

Drukuj

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Ocena użytkowników:  / 0
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Serdecznie zapraszam na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022, które odbędzie się dnia 24.06.2022r. o godz.8.30 w hali sportowej. W oddziałach przedszkolnych zakończenie odbędzie się o godz. 10.00. Autobus rano kursuje według obowiązującego rozkłau, odwóz uczniów o godz. 10.45.

 

 

Czytaj więcej: Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Drukuj

Wycieczka do Wrocławia kl. 5 i 6

Ocena użytkowników:  / 0
Wycieczka do Wrocławia kl. 5 i 6

15 czerwca uczniowie klasy 6 i 5 udali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu były uwielbiane przez wszystkich trampoliny. Dodatkowo uczniowie zwiedzili Stary Rynek, jeździli tramwajem i podróżowali pociągiem. Niektórzy idąc do Starego Miasta szukali po drodze krasnoludków, aby zrobić sobie z nimi zdjęcie. Emocji było wiele. Po wycieczce jesteśmy pewni że warto pojechać i poznać Wrocław. Na pewno tu wrócimy.

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia kl. 5 i 6

Drukuj

Wiosenny sezon sportowy

Ocena użytkowników:  / 0
Wiosenny sezon sportowy

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy sportowy sezon od meczów piłkarskich. Chłopcy wywalczyli VIII miejsca zarówno na hali w Jeżowie Sudeckim jak i na murawie w Piechowicach (Mistrzostwa Powiatu).

Podczas Powiatowych Igrzysk Lekkoatletycznych w Łomnicy zdobyliśmy dwa srebrne medale: w pchnięciu kulą - Krzysztof Lubera (8.08) i w biegu na 60 m - Patryk Taterka (8.60). Niewiele zabrakło do medalu czwartej drużynie sztafety szwedzkiej (W. Maciak, I. Kania, P. Taterka, K.…

Czytaj więcej: Wiosenny sezon sportowy

Drukuj

XVIII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Ocena użytkowników:  / 0
XVIII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Dnia 7 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu, odbyły się XVIII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne. Warsztaty prowadziła artystka z Ukrainy pani Alona Pishchulina. W warsztatach brały udział dzieci ze szkoły w Korenovie z Czech, dzieci ze szkół w Wojcieszycach, Barcinka i Kopańca. Dzieci wykonały pracę artystyczną o tematyce kwiatowej, z wykorzystaniem elementów przestrzennych, wykonanych z kolorowego papieru. W części malarskiej…

Czytaj więcej: XVIII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne

Drukuj

Dzień Sportu

Ocena użytkowników:  / 0
Dzień Sportu

Dzień Dziecka miał bardzo aktywny przebieg w naszej szkole. Wspaniała zabawa zaowocowała uśmiechami na twarzach dzieci. Rywalizacja z nauczycielami wywoła rónież wiele emocji... Na koniec dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek, który został zakupiony dzięki funduszom pozyskanym ze "słodkich i słonych piątków.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Sportu